O firmě Družina Dačice spol. s.r.o.


O firměFirma Družina spol. s r.o. vznikla v roce 1992 privatizací čisticích stanic osiv Dačice I, Dačice II a Jindřichův Hradec a vyčleněním z bývalého krajského semenářského podniku Oseva Tábor.

V roce 2004 byla zakoupena čistící stanice osiv v Soběslavi s výraznou specializací na čištění a moření osiv drobnosemenných polních plodin. V roce 2007 vybudovala Družina spol. s r.o. ČSO v Nové Vsi u Mladé Vožice. Každoročně jsou vkládány značné investice do modernizace technologií a skladovacích prostor s cílem zajistit dostatek kvalitních osiv a poskytnout služby úpravy komodit pro obchodní partnery. Roční produkce osiv činí okolo 10 000 t, z druhové skladby představuje největší zastoupení pšenice ozimá, ječmen jarní, široký sortiment odrůd ovsa, žita a tritikale. Významný podíl představuje i zastoupení luskovin. Díky rozsáhlé síti čistících stanic nabízí firma úpravu osiv od drobnosemenných až po velkosemenné druhy plodiny.

Díky obchodním zástupcům je zajištěn kvalitní agronomický servis přímo u konečných zákazníků. Firma zajišťuje rovněž dopravní služby komodit po celé ČR. Dceřinná společnost Pomezí s.r.o. se zabývá výkupem a prodejem zemědělských komodit a směsí. Od roku 2000 pořádá každoročně významný polní den ve spolupráci s VÚRV v Praze Ruzyni – PS Humpolec. Od roku 2014 vyhlašuje Soutěž o cenu Jana Fuxy.

Od roku 2012 se firma Družina spol. s r.o. zabývá výrobou sladu. Sladovna v Táboře zahájila v tomto roce svůj provoz s roční produkcí 10 000 t sladu. V nabídce sladovny je český, bavorský a karamelový slad. V roce 2014 byla zakoupena sladovna ve Mšeně s roční výrobní kapacitou 3 000 t českého sladu.  V současné době probíhá modernizace a rozšíření sladovny ve Mšeně i v Táboře, díky spolufinancování z evropských fondů. K významným odběratelům sladu patří exportní firma Sekado s.r.o., Budějovický Budvar, n.p., Pivovar Samson a.s., Regent Třeboň, Pivovar Kout na Šumavě a další tuzemští a zahraniční obchodní partneři. Firma Družina spol. s r.o. se tak řadí k předním odběratelům sladovnických ječmenů v daných regionech.

V současné době zaměstnává Družina spol. s r.o. 70 zaměstnanců. Družina Dačice spol. s r.o. je akcionářem největší tuzemské šlechtitelské firmy Selgen a.s. Firma se podílí i na různých charitativních projektech, a v neposlední řadě se zabývá obchodní činností v oblasti mysliveckých, rybářských a outdoorových potřeb a provozuje penzion ve Stráži nad Nežárkou.

Pro své obchodní partnery pořádáme hony na bažantí zvěř a odborné semináře pro agronomy.

O firmě:

Datum založení 29. září 1992
Obchodní firma DRUŽINA, spol. s r.o.
Sídlo společnosti Dačice I, Masarykova č.p. 277, PSČ 380 01
Identifikační číslo 472 38933
Jednatel společnosti Málek Antonín, Jirmus Otakar

Předmět podnikání:

  • výroba a prodej osiv polních plodin
  • výroba, obchod a služby
  • silniční motorová doprava
  • hostinská činnost
  • nákup, prodej, přeprava, půjčování a uschování zbraní a střeliva