Polní den Humpolec

POLNÍ DEN HUMPOLEC 2019

Děkujeme všem pěstitelům, obchodním partnerům, zástupcům firem, vedení České zemědělské akademie v Humpolci, střední školy a pracovníkům VÚRV, v.v.i. za účast na tradičním polním dnu v Humpolci, který pořádá naše firma ve spolupráci s VÚRV, v.v.i. – PS Humpolec. Doufáme, že Vás při prohlídce rozsáhlé pokusné plochy zaujaly prezentované odrůdy a využijete naší nabídky osiv pro nadcházející zásevy. Fotografie z polního dne naleznete v sekci Fotogalerie.

CHARAKTERISTIKA POKUSNÉ PLOCHY

Pokusné stanoviště se nachází na pozemcích VÚRV, v.v.i. - Pokusné stanice Humpolec v BVO, v nadmořské výšce 520 m.n.m. Geologický podklad tvoří deluvium ruly, půdní typ hnědá slabě oglejená půda HP (g), půdní druh písčito-hlinitý. Půda je středně hluboká, sorpční nasycenost činí 49 - 62 %, půdní reakce je hodnocena jako slabě kyselá (pH 6,4), zásoba P nízká, zásoba K dobrá. Oblast je charakterizována jako mírně teplá, mírně vlhká, vrchovitá, okrsek B5. Průměrná roční teplota vzduchu (50-letý průměr) činí 7,03 °C, za vegetační období 12,7 °C.

 VÝSLEDKY SKLIZNĚ 2019

DRUŽINA spol. s r.o. děkuje pracovníkům Pokusné stanice Humpolec za spolupráci při přípravě a realizaci demonstračních pokusů, organizaci polního dne a poskytnutí výsledků.

Zdroj dat: VÚRV v.v.i. - PS Humpolec

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
dd-vysledky-humpolec-19.xls 193 Kb